Well the frosting one is 2 different products. One is whipped frosting, one is creamy frosting. Oh well. THe others are funny
Good to know someone’s checking!!
That first one is actually true. It’s buy 2, save 50 cents each, for a total of a dollar saved.
I once was at Burger King and ordered a kids meal for my daughter and they told me they ran out of toys. So I asked them if there was a discount on the kids meal then. They replied “No, the toy is free.” I said that it in fact wasn’t free and that that we’re actually paying for a toy as well. They disagreed.
So I asked them to total up what a cheeseburger would be along with a small fry and a small drink. Being that all 3 items were on the dollar menu, it was only $3. Keep in mind, the kids drink is even smaller than the dollar menu drink. Then I asked them how much it was for the kids meal and they told me $3.69.
So then I pointed it out to them that in fact they toy does cost something cause if the meal was pieced together separately, it cost less than a kids meal.
This thoroughly confused them and the supervisor. So I just settled on ordering the three items separately.
Well the frosting one is 2 different products. One is whipped frosting, one is creamy frosting. Oh well. THe others are funny
Good to know someone’s checking!!
That first one is actually true. It’s buy 2, save 50 cents each, for a total of a dollar saved.
I once was at Burger King and ordered a kids meal for my daughter and they told me they ran out of toys. So I asked them if there was a discount on the kids meal then. They replied “No, the toy is free.” I said that it in fact wasn’t free and that that we’re actually paying for a toy as well. They disagreed.
So I asked them to total up what a cheeseburger would be along with a small fry and a small drink. Being that all 3 items were on the dollar menu, it was only $3. Keep in mind, the kids drink is even smaller than the dollar menu drink. Then I asked them how much it was for the kids meal and they told me $3.69.
So then I pointed it out to them that in fact they toy does cost something cause if the meal was pieced together separately, it cost less than a kids meal.
This thoroughly confused them and the supervisor. So I just settled on ordering the three items separately.